Skip to content
Home Aktualności projektowe Spotkajmy się w trakcie Samorządowego Kongresu Trójmorza

Spotkajmy się w trakcie Samorządowego Kongresu Trójmorza

IV edycja Samorządowego Kongresu Trójmorza oraz Forum Gospodarczego odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2024 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

Pierwszego dnia Kongresu zapraszamy na panel „Lubelska Unia Cyfrowa – sztuczna inteligencja i rozwiązania cyfrowe w praktyce”, który odbędzie się w godz. 14.00-15.00 w sali S2 na poziomie 1 LCK. Panel będzie transmitowany online.

W trakcie trwania Kongresu zapraszamy także do odwiedzania stoiska Lubelskiej Unii Cyfrowej.

Celem panelu dyskusyjnego jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk przedstawicieli jednostek naukowo-badawczych i otoczenia społeczo–gospodarczego w zakresie rozwijania wykorzystania sztucznej inteligencji w naukach o zdrowiu, żywieniu i naukach technicznych ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań w zakresie poprawy kondycji i zdrowia społeczeństwa. Zaproszeni goście przedstawią znaczenie SI oraz jej wpływ na rozwój nauk medycznych i jakie korzyści dla pacjentów płyną z jej zastosowania w procesie diagnozowania i leczenia.

Ważnym elementem debaty będzie także omówienie kluczowych trendów związanych z zastosowaniem sztucznej inteligencji i rozwiązań cyfrowych oraz identyfikacja wyzwań wynikających z coraz szerszego jej wykorzystania. Ważnym aspektem będzie również interdyscyplinarne podejście do projektowanych rozwiązań.

Jak sztuczna inteligencja wpływa na podejmowanie kluczowych decyzji w bieżącej działalności firmy/instytucji? Jaka jest korzyść dla pacjenta z zastosowania rozwiązań cyfrowych w medycynie? Jak sztuczna inteligencja i telemedycyna umożliwia przekraczanie granic i rozwój współpracy międzynarodowej? Czy są granice rozwoju i wykorzystania sztucznej inteligencji w działalności naukowej? Jakie są trendy tego rozwoju?

Kongres Trójmorza to międzynarodowe wydarzenie adresowane do administracji rządowej i samorządowej, sektora nauki i biznesu z 13 państw członkowskich Inicjatywy Trójmorza: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Grecji, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier, partnerów strategicznych: Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Japonii oraz regionów partnerskich z Ukrainy i Mołdawii. Odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Skip to content